ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Lütfen Resminizi Boyutlandırın

MEGALPOLGİYİM GALERİ

megapolgiyim.com'dan aldığın ürünler ile çekildiğin fotoğrafları #megapolgiyim hashtagiyle Instagram veya Twittera gönder ya da buradan yükle, sitemizde yayınlansın...

 

Modanın şımarık kategorisi aksesuarlardır. Peki, Bu aksesuarlar zamanla nasıl büyüdü? Kemerler, Şallar, Çantalar, Takılar, Saksı aksesuarlar tamamlayıcı ürün olmaktan stil ürünü olmaya nasıl geçti?

Bu aksesuarla modanın neresinde karşımıza çıkar?

Kadınlar ilk çağlardan itibaren kendi görünüşlerine kendine özgü katkılar ekleyerek dikkat çekmeyi hedeflemişlerdir. Bu çağlarda kendini ifade etmenin ve dikkat çekmenin en iyi yolu kendilerinin ürettiği aksesuarları kullanmalarıydı. Bu aksesuarlar kadınların o dönemdeki sosyal konumlarını, medeni durumlarını ve maddi durumlarını ifade eden ve ortaya koyan nesnelerdi. Bunların yanı sıra kadınlar toplanıp grup halinde de çeşitli aksesuarlar yaptığı görülmüştür. Bu da o kadınların ait olduğu kabileleri ve yaşadıkları ailenin geleneklerini yansıttığını ortaya çıkarmıştır. Bu aksesuarları yaparken çeşitli taşlar, simgeler ve değerli metaller kullanmışlardır. Görüyoruz ki yaşamın her döneminde kadınların kendine özgü bir moda ve tarz belirlemişlerdir.

Geçmişten günümüze yaklaştıkça ise kadınların süslenme ihtiyacı bir endüstri halini almıştır. Bu endüstri içinde kadınların değerli metallerden ve taşlardan yaptığı aksesuarları tasarlamak ve satmak isteyen firmalar ortaya çıkmıştır. Bu firmalar çanta, şal, saksı, kemer gibi aksesuarları üretmeye ve bunu bir maddi kazanca dönüşmüştür. Bununla birlikte bu aksesuarlara meraklı modacılar, tasarımcılar, sektörü öne çıkartan ünlüler ile birlikte bu sektör çok öne çıkmaya başlamıştır.

Günümüze yaklaştıkça kadınların kendi tarzlarını arayış noktasında kişiselleştirilmiş takılara ve bazı aksesuarlara ilgisi oldukça artmıştır. Kadınlar kendilerini özel hissettirecek burçlarını, isimlerini, sevdikleri bir nesneyi şekil kılan takılara yönelmiştir.

Tüm bunların yanı sıra teknoloji geliştikçe aksesuarlar sosyal medyanın yardımıyla daha da yaygınlaşmıştır. Bu hızlı yayılma sadece kadınların değil erkeklerinde kullanabileceği aksesuarları ortaya çıkarmıştır.

 

Modanın her dönem kendini yenilemesiyle bu aksesuar sektörü de kendini sürekli yenilemiştir. Ve moda sektöründe kendini büyük bir ihtiyaç haline getirmiştir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.