MUCİZEVİ MAYA MASKESİ

MUCİZEVİ MAYA MASKESİ

 

MUCİZEVİ MAYA MASKESİ

 

 

 

Gençleştiren Maya Maskesi

 

 

Sivilce ya da herhangi bir cilt problemi yaşıyorsanız, sorunlardan tamamen kurtulmak için maya maskesi kullanabilirsiniz. Uzakdoğuda kadınların uyguladığı maya maskesi ile cilt probleminden kurtularak, porselen gibi bir cilde maya maskesi ile kavuşuyorlar.

Maya maskesini, kuru ciltler, yağlı ve sivilceli akneli tüm cilt tipindeki kadınlar kullanabilir. Sadece maskeler değişkenlik göstermektedir. Maya maskesini düzenli olarak kulandığınızda cilt sorunların çözülmesinin yanı sıra kırışıkların görünmünde de azalma görülmektedir. Maya maskesi cildin yağ dengesini düzenleyerek cildi nemlendirir, yeniler ve bakterilerden arındırır.

Maya maskesinin içinde yer alan, B6, B3, B2, B1, folik asit, potasyum gibi mineral ve vitaminler cildin sağlığına kavuşmasında önemli etkenlerdir.

 

Maya maskesi cildin ihtiyacı olan tüm vitaminleri sağlar. Cildi pürüzsüzleştirir aynı zamanda renk eşitsizliğini giderici özelliği vardır. Cildi ölü hücrelerden arındırarak canlandırır ve cildi nemlendirir.

 

 

 

 

 

Yağlı, Sivilceli ve Akneli Ciltler için Maya Maskesi:

 

 

1 yemek kaşığı yaş mayaya yaklaşık 10 damla taze sıkılmış limon suyu ekleyerek karışımı tüm yüzünüze uygulayın. Maskenin yüzdeki tüm bölgeye eşit dağılarak sürüldüğüne emin olun. 15 dakika maskeyi beklettikten sonra soğuk su ile maskeyi temizleyin. Bol soğuk su ile cildi yıkamak aynı zamanda gözeneklerin küçükmesine yardımcı olacaktır. Eğer cildinizde akne ve sivilce çok fazla varsa yukarıdaki malzemelere 2 tatlı kaşığı sirke ve 2-4 damla çay ağacı yağıda ekleyebilirsiniz. Maskenin bekletme ve temizleme süreci aynı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Kuru Ciltler için Maya Maskesi:

 

 

Kuru ciltlerde hızlı yaşlanma sorunları ilerleyen yaşlarda çok sık görülmektedir. Bu sorunu en aza indirmek için Maya maskesinden faydalanabilirsiniz. Yarım yemek kaşığı yaş mayaya, 1 yemek kaşığı süt ve 1 kaşık balı karıştırarak hazırladığınız kıvamı masaj yaparak yüzüne eşit oranda sürün. 15- 20 dakika bekletildikten sonra yüzü bol su ile yıkayabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kuru değilse sadece yaş maya ile hazırlanacak maskede yüzünüzün nem ihtiyacını karşılayacaktır.  

 

 

 

 

 

Maya maskesini ne sıklıkta kullanmalıyım?

 

 

Cildinizde kıllanma varsa bu maskeyi kullanmamanızı öneririz. Eğer maskeyi yaptıktan sonra kıllanmada artış görülürse maskeyi tekrarlamamanızı öneririz. Eğer maske cildinize uygun geldiyse ve memnun kaldıysanız ortalama 10 günde 1 periyodunda yapabilirsiniz. Eğer cilt sorunlarınızda artış yaşandığı bir dönemde iseniz haftada 1- 2 sıklığında uygulayabilirsiniz. Cildiniz düzene girdiğinde yine ortalama 10 gün ya da 15 günde bir şeklinde uygulayabilirsiniz. Eğer yaşınız 35- 40 üstü ise hafta 1 uygulama yaşlanma ve kırışıklıklar için yardımcı olacaktır. Maya maskesinin en az 5 yaş gençleştirdiği söylenmektedir.

 

 


 

 

 

Maya Maskesinin Zararı var mı?

 

 

Maya maskesi doğal olmasına rağmen bazı kişilerde alerjik sonuçlar doğurabilir. Eğer maya maskesini ilk defa uyguluyorsanız yüzünüze sürmeden önce elinize sürerek 20- 25 dakika beklettikten sonra herhangi bir kızarıklık ya da alerjik reaksiyon görülmüyorsa rahatlıkla yüzünüze uygulayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Etiketler: MUCİZEVİ MAYA MASKESİ
Eylül 14, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.