BALIK DOLUNAY'ININ ŞİFALI ENERJİLERİ İLE YİN YOGA AKIŞI

BALIK DOLUNAY'ININ ŞİFALI ENERJİLERİ İLE YİN YOGA AKIŞI

 

 

BALIK DOLUNAY'ININ ŞİFALI ENERJİLERİ İLE YİN YOGA AKIŞI

 

 

 

 

Sıkı sıkı tutunmaya çalıştıkça, kontrolü daha fazla kaybettiğimizi hissediyoruz. Fakat şimdi Balık Dolunay’ının şifalı enerjileri ile yeni zamanı!

Güçlü, hassas, duygularını gizlemek konusunda başarılı, kendini adayan, sorumluluk sahibi, hizmet etmeye tutkulu, araştırmacı ve mükemmeliyetçi Başak burcunda Güneş yükselirken; şefkatli, yaratıcı, artistik, iç görü sahibi, empatik, cömert, hayalperest, aynı zamanda gerçeklerden kaçan, akışkan Balık burcunda da Dolunay gerçekleşiyor.

 

 

 

Astrolojinin bu iki zıt burcundan bir tanesi bizleri güneşin kendisi ile aydınlatırken, diğeri güneşin yansıması olan Dolunay’ın ışığı ile bilinçaltımızın derinliklerine dalıyor. Yani zıtlıkların birbirinin içinde yok olduğu ve izin verirsek bütünleşeceği bir dönem yaşıyoruz. 

 

 

 

İllüzyonların Ustası Balık Burcundaki Dolunay, Labirent İçinde Kendini Kaybolmuş Hissedenleri Şifalandırmaya Geliyor!

 

 

İç görülerimiz, rüyalarımız aracılığıyla şifalanmamızı ve farkındalığımızı arttırmamızı sağlıyor. Kapandığını düşündüğümüz kapıların aslında bizler için açık olduğunu veya kapanması gereken kapıları kapatacak güce sahip olduğumuzu fark edebiliriz.

Bu süreçte panik hissetmemiz de olası; zira mantığın mükemmeliyetin ve kontrolün temsilcisi toprak elementi Başak ile akışın, hayallerin, yaratıcılığın ve duyguların temsilcisi su elementi Balık karşılıklı geliyor.

 

 

 

Durup sakinleşerek iç görülerimize odaklanmak hissettiğimiz paniği ve kaygıyı geride bırakmamıza yardımcı olabilir. Bu süreçte iç mabedimizle bağ kurmaya çalışmak da aradığımız tüm cevapları ve şifayı içimizde bulmamıza yardımcı olacaktır.

 

 

 

Bu Dönemde Koşulsuz Sevgi Meditasyonu İle Şefkat Hissini Derinleştirebiliriz.

 

 

 

Dolunay haftası özellikle kendimizi yargıladığımız konular, utançlarımız ve affedemediklerimizle ilgili şifalanmaya yardımcı olacak koşulsuz sevgi meditasyonunu yapmak için oldukça uygundur.

Aynı zamanda affetme meditasyonu özellikle Dolunay dönemi şifalandırmak için bizlere yardımcı olabilir.

Zodyakın son burcu olan Balık yüksek benlikle bağlantıda olduğu için bu Dolunay dönem spiritüel pratikler (meditasyon, yoga ve mantralar) için mükemmel bir zaman. Yin – Yang, Yin veya yoga terapileri bu dönemin enerjileri ile sıkışan ve bloke olan noktalarımızı fiziksel olarak rahatlatırken, kendimizi teslim edebilmemizi ve kontrolcü yapımızı bir süre kenara bırakmamızı sağlıyor.

 

 

 

 

 

Yin Akışı

 

 

Yin akışı, Dolunay günü ve haftası boyunca şifalanmak için özellikle akşam saatlerinde uygulayabileceğimiz bir akış olabilir.

 

Yin yogasını yapmak isteyen okuyucularımız için uygulamalı olarak anlatıldığı videoyu izlemek için tıklayın >> VİDEO

 

 

 

Su elementine sahip Balık burcundaki Dolunay, korku ve güven hislerini bizlere hatırlatıyor. Önümüzü göremediğimizde hissettiğimiz korku, iç sesimizin bize yol göstermesi ve karanlığa ışık tutması ile güven hissine dönüşüyor. 

 

 

 

Akışta kalmanın gündeme geleceği bu Dolunay’da cesaret ve güven ile yaşamın içinde sınırlarımızı genişleterek hafifleyebilir veya stres ve anksiyete yaşayarak alanımızı daraltabiliriz. Su gibi olduğumuzda önümüzde engel dediğimiz taşların ve kayaların üzerinden geçip gidebilir ve ilerleyebiliriz. Yaşamda rahat hareket ettiğimize güvenerek, yaşamın bize karşı değil, bizim için olduğuna inandığımızda dengeyi buluyor ve şifalanıyoruz.

 

Etiketler: BALIK DOLUNAY'ININ ŞİFALI ENERJİLERİ İLE YİN YOGA AKIŞI
Eylül 18, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.